نرده آلمینیومی

نرده های آلومینیومی

نرده آلومینیومی جزو یکی از نرده هایی است که امروزه در راه پله ها به عنوان محافظی برای امنیت شخص استفاده می شود . این مدل نرده با توجه به تنوع طرح و مدل فراوان ، جزو پرکاربردترین نرده های روز تبدیل شده است .  نرده استیل با تکیه بر تخصص و تجربه خود ، همواره در تلاش بوده تا از جدیدترین طرح ها و بهترین متریال در ساخت نرده آلومینیومی استفاده کند .

کاربرد های فلز آلومینیوم

پس از شناخت ویژگی ها و خواص فلز آلومینیوم توسط انسان ، گسترش آن در صنعت به صورت قابل توجهی افزایش یافت. امروزه از این فلز در صنایع هوایی، خودروسازی، پزشکی، ساختمان سازی و عمرانی، بسته بندی، ورزشی، حمل و نقل ریلی و جاده ای، تزئینی و … استفاده می شود . از ویژگی های فلز آلومینیوم می توان به طور خلاصه ذکر کرد .

 • مقاومت و دوام بسیار زیاد در برابر رطوبت و گرما
 • وزن بسیار کم آن
 • خاصیت ارتجاعی آن
 • رسانایی خوب آن نسبت به دیگر فلزات
 • قابلیت شکل پذیری آن
 • قیمت مناسب آن

ویژگی های نرده آلومینیومی

نرده آلومنیومی از پراستفاده ترین و پرکاربردترین این صنعت است . باپیشرفت علم نرده آلومنیومی علاوه بر دوام و دیگر ویژگی های بالا ، زیایی را نیز به ویژگی های خود اضافه کرد . دلایل استفاده از این نوع نرده در صنعت ساختمان سازی :

 1. ماندگاری زیاد: این مدل نرده بیشتر از دیگر رقیبان خود دارای ماندگاری است . بنابراین این محصول می تواند سالیان درازی مورد استفاده شما قرار گیرد.
 2. سبک بودن : با توجه به وزن کم این نرده ، میتوان از آن برای کاهش وزن ساختمان و سازه استفاده کرد .
 3. زیبایی : با پیشرفت علم و صنعت ، نرده آلومینیومی در انواع طرح های زیبا و متنوعی تولید میشود.
 4. شکل پذیری : این ویژگی به ما کمک می کند تا نرده شما را در طرح ها و مدل های متناسب با محیط شما طراحی و اجرا کرد .
 5. قیمت مناسب : نرده آلومینیوم با توجه به ویزگی های بالا دارای قیمت مقرون به صرفه ای نیز است .
 6. صرفه جویی در وقت و هزینه : نرده آلومینیوم نیازی به رنگ کاری ندارد و نصب آن سریع است . بنابراین می توان وقت و هزینه را نیز کاهش داد .

 

مزیت استفاده از نرده آلومینیومی

یکی از مزیت های نرده آلومینیوم نسبت به نرده استیل و نرده آهنی دوام و ماندگاری آن به خصوص در مناطق مرطوب است . به دلیل کیفیت کم نرده استیل 201 و مناسب نبودن آن برای مکان های پر رفت و آمد و مرطوب و همچنین زنگ زدگی آهن در مناطق مرطوب ، نرده آلومینیومی بهترین گزینه برای این مناطق است .

برای نصب نرده استیل در محیط از پیچ متری (میل ترانس) که قطر کمی دارد، استفاده می شود . در این مدل نصب ، قسمت بالایی پیچ به نرده استیل پیچ شده و قسمت پایینی پیچ در زمین با چسب سفت و محکم سازی می شود و شاید ببه مرور زمان پیچ شل شده و بغلزد .

اما در نرده آلومینیوم برای استحکام بیشتر قسمت متصل به پیچ ، جداره ای تعبیه شده است که در آن رول بلت با ضخامت 20 میلی متر جای می گیرد . در این مدل نصب ، قسمت پایینی رول بلت در زمین قرار می گیرد و با چسب محکم سازی می شود و قسمت بالایی آن دقیقا فیت در آن جداره قرار گرفته و ذره ای شل نمی شود .

 

انواع نرده آلومینیومی

نرده آلومینیومی در انواع طرح ها و مدل ها ساخته و نصب می شود که متناسب با سلیقه و محیط مشتریان انتخاب می شود . در زیر نمونه هایی از نرده آلومینیومی را بیان می کنیم .

نرده آلومینیومی نقره ای (سیلور)

نرده آلومینیومی سیلور یک محصول زیبا و مقاوم از مجموعه نرده های آلومینیومی است که به خاطر نگهداری آسان ، تغییرناپذیری در شکل و رنگ ، تنوع در طراحی ، قابلیت ترکیب با سایر رنگ های نرده آلومینیومی یکی از انتخاب های مشتریان برای اجرا در نرده بالکن و راه پله ساختمان های مسکونی و اداری است . این مدل را می توان در حالت کمانی و قوس دار نیز اجرا و نصب کرد . ترکیب نرده آلومینیومی نقره ای با نرده آلومینیومی طلایی ، زیبایی خاصی به دکوراسیون شما می بخشد . این مدل نرده آلومینیومی غالبا به صورت لوله های آلومینیومی تولید می شود .

نرده آلومینیومی طلایی (گلد)

نرده آلومینیومی طلایی به دو صورت لوله ای و پروفیلی تولید می شود . این مدل مناسب استفاده در راه پله های آپارتمان هایی با معماری خاص می باشد . جلوه و زیبایی رنگ طلایی دلیل استفاده سازندگان و مهندسان از نرده آلومینیومی طلایی است. با توجه به خواصی چون سبکی وزن و  فشار بدون هیچ گونه تغییر رنگ  آلومینیوم می تواند در خاص بودن دکوراسیون شما ایفا کند. کیفیت نرده آلومینیوم طلایی زیاد است به همین دلیل ماندگاری رنگ بالایی برای سال های طولانی دارد .

نرده آلومینیومی چهار گوش

نرده آلومینیوم چهار گوش یا نرده آلومینیوم پایه مکعبی یکی دیگز از انواع نرده آلومینیوم است که می تواند به عنوان نرده محافظ راه پله و بالکن استفاده شود . این مدل در طرح ها و مدل های مختلف موجود است که می تواند تنوع را در نرده های شما ایجاد کند .

نرده آلومینیومی طرح چوب

نرده آلومینیوم طرح چوب با رنگ های قهوه ای و طبیعی که سبیه به شکل ظاهری چوب است ، مناسب استفاده در راه پله هایی با کفپوش چوبی یا دیوارپوش هایی به رنگ چوب است. این نرده ها با کیفیت بی نظیر در رنگ های طبیعی چوب گردویی ، فندقی , بلوطی و راش ضد خش و دارای ماندگاری زیادی هستند. این مدل نرده به دو صورت لوله ای و پروفیلی تولید می شود . نرده آلومینیومی طرح چوب توانایی حفظ رنگ زیادی داشته و با داشتن لایه محافظ ، نرده شما را ضد خش می کند . این گزینه بهترین جایگزین با نرده های چوبی است که پس از مدتی دچار اکسیداسیون و خوردگی می شوند .

نرده آلومینیومی برنزی 

نرده آلومینیوم برنزی متناسب با راه پله هایی با سنگ کف پله روشن است که با متصل شدن قطعات و اتصالات طلایی و نقره ای جلوه متفاوتی به دکوراسیون داخلی فضای راه پله می دهد .  این محصول نیز به دو صورت چهارگوش و لوله ای با بالاترین استاندارد رنگ کاری تولید می شود . البته این محصول را می توانید بدون محدودیت از نظر عملکرد و کارایی در هر جایی اجرا و نصب کنید .

نرده آلومینیومی مشکی

نرده آلومینیومی مشکی از جدیدترین مدل های نرده آلومینیومی است که توجه بسیاری را جلب کرد . این نوع نرده هارا را می توان در ساختمان هایی با دکوراسیون مشخص روشن یا تیره ساخته و اجرا کرد. نرده آلومینیوم مشکی غالبا با سطح مقطع چهار گوش یعنی پروفیل آلومینیومی تولید می شود. رنگ مشکی این نرده در یک فرایند دقیق در کوره های مخصوصی تثبیت می شود و آنادایز کاملی و روی آن انجام شده است که کیفیت آن را متمایز می کند .